Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı su kaçağı tespiti, 2010 yılından beri Amntalya Logar Açma tarafından uygulanan su kaçağı tespiti yöntemlerinden biridir. Antalya Logar Açma, kamerayla kaçak su tespiti ile su kaçak tespitini deneme yanılma yöntemi ile değil, kesin yöntemlerle tespit etmektedir.

Termal kamera ile kalorifer borularındaki su kaçakları tespit edilir. Termal kamera sıcak olan cisimlere karşı duyarlıdır. Kalorifer borularında da sıcak su aktığı için termal kamera ile rahatlıkla görülmektedir.

Kalorifer boruları, termal kamera ile düz bir hat şeklinde görülürken su kaçağının olduğu kısımda dağınık görülür. Kalorifer borularının; parkenin altından, fayansın altından veya duvarın içinden geçmesi hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Termal kamera sayesinde görünür hale gelmektedir.

Kalorifer borularındaki su kaçaklarını tespit etmekte termal kamera kullanılmadığı zamanlarda olmaktadır. İlaçla su kaçağı tamiri yapılabilmesi mümkündür. Protesisat tarafından kullanılan su kaçak tamir ilacı, kalorifer tesisat sistemi içine dökülür. Kombinin yaklaşık olarak 2 saat çalışması, kalorifer borularındaki bütün çatlakların onarılması için yeterli bir süredir. Kullanılan ilaç aynı zamanda koruyucu özelliğe de sahiptir. Uzun süre kalorifer borularının korunmasına katkı sağlar ve hiçbir yan etkisi bulunmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Çağrı Merkezi