Robotla Kaçak Tespiti

Antalya Logar Açma, su kaçak tespit yöntemleri için robot cihazlar kullanmaktadır. Robot cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkündür.

Firmamız;

Temiz su tesisatında robotlu su kaçağı tespiti için, akustik dinleme cihazı kullanmaktadır. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağının olduğu yer dinlenerek kırmadan kaçak su tespiti çalışması yapılır.

Akustik dinleme cihazı özellikle temiz su tesisatlarında kullanılan bir cihazdır. Temiz su tesisatında, suyun basıncı yüksek olduğu için su kaçağının sesi rahatlıkla duyulmaktadır. İstisnai durumlarda akustik dinleme cihazı ile su kaçağının sesi duyulmayabilir. Bu gibi durumlarda, Protesisat ekipleri şebeke suyunun basıncını yükselterek akustik dinleme cihazı ile duyulmasını sağlarlar.

Kalorifer tesisatındaki su kaçaklarında ise termal kamera kullanmaktadır. Cihazla su kaçağı tespitinde termal kamera kullanılması, kaçak tespitinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Gider borularında meydana gelen su kaçaklarında ise kameralı su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Gider borularının ek yerlerinde conta kayması veya pimaş borularındaki çatlaklardan dolayı meydana gelen su kaçakları, kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Çağrı Merkezi