Kanalizasyonlar Neden Tıkanır?

Antalya Logar Açma firması olarak biz, kırma dökme söz konusu olmadan ve çevreye hiçbir zarar vermeden son teknoloji ürünü cihazlar ile kanalizasyon açma işlemini gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız cihazlar ve deneyimli personelimiz ile sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız.

Kanalizasyonlar Neden Tıkanır?

Kanalizasyonlar kullanıcı tarafından tuvaletlere atılan yabancı cisimler nedeniyle veya usta hataları nedeniyle tıkanmaktadır.

Kullanıcıların tuvalete atıkları katı cisimler ya tuvaletin tıkanmasına sebep olur ya da kanalizasyon hattına girerek kanalizasyon borularında tıkanmalara sebep olmaktadır.
Lavabolara atılan cisimler, kanalizasyon borularının içinde birikerek kanalizasyon borusunda suyun geçişini yavaşlatır. Lavaboya atık atılmaya devam edilirse kanalizasyon borusunda tıkanıklık kaçınılmaz olur.

Gider borularına dökülen atık yağ, sanıldığı gibi akıp gitmez. Bazen lavabonun gider borusunda tabaka meydana getirir bazen de su ile sürüklenerek kanalizasyon hattına gelir. Su ile sürüklenerek gelen atık yağ kanalizasyon borusunda sertleşerek tabaka meydana getirir. Lavaboya yağ dökülmeye devam edildikçe, kanalizasyon borusunun çapı daralmaya başlar ve tıkanıklık meydana gelir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acil Çağrı Merkezi